DomůZprávy a názoryTiskové zprávyŠárka Jelínková (KDU-ČSL): Věřím, že Senát v novém složení zůstane ochráncem demokracie...

Šárka Jelínková (KDU-ČSL): Věřím, že Senát v novém složení zůstane ochráncem demokracie a ústavy

-

Šárka Jelínková předala funkci předsedy senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí Josefovi Klementovi. Zároveň vyjádřila pevné přesvědčení, že klub i v novém složení zůstane pozorným ochráncem demokracie a bude nadále pečlivě kontrolovat práci Poslanecké sněmovny.


Podle Jelínkové Senát zůstává pevnou kotvou a stabilní zákonodárnou institucí. „Tuto roli jsme sehráli zejména v těžkých dobách a věřím, že ji plníme i teď,“ prohlásila před jednáním dnešního pléna při svém posledním brífinku ve stávající roli. Na něm poté představila nového předsedu klubu Josefa Klementa a jeho budoucího místopředsedu Josefa Bazalu.

Klement poděkoval za důvěru při tajné volbě a zdůraznil, že ho velmi těší jednomyslná podpora senátorek a senátorů. „Předně chci ale říci, že děkuji Šárce Jelínkové za její práci pro klub. Budu se snažit na ni navázat,“ řekl. „Máme v klubu silné osobnosti s vynikajícími výsledky, které jsou zároveň respektovanými odborníky. Je mi ctí, že klub povedu a těším se na spolupráci,“ zdůraznil dále.

Senát dnes zvolí dva adepty na zástupce ombudsmana, rozhodne o nominaci ekonoma Petra Musila do Národní rozpočtové rady a také projedná novelu zákona o léčivech.


Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

KDU-ČSL
KDU-ČSLhttps://www.kdu.cz
KDU-ČSL (do roku 2019 oficiálně Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová), též lidovci, je česká křesťansko-demokratická politická strana.