DomůZprávy a názoryTiskové zprávyTomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Bez většího využití uhlí a jádra se EU v...

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Bez většího využití uhlí a jádra se EU v zimě pravděpodobně neobejde

-

Zima se blíží a státy EU se pravděpodobně neobejdou bez toho, aby dočasně vzaly na milost uhelnou a jadernou energetiku. Pro CNN Prima NEWS na to upozornil lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský. Zároveň ocenil stranické ministry, kteří dělají maximum, aby zemi na výpadek plynu připravili.


Zdechovský upozornil, že ruského plynu se nezbavíme bez zvýšení spotřeby jiných paliv. „Řadě zemí začíná docházet, že bez krátkodobého zapojení uhlí a jádra do energetického mixu nebude Evropská unie (EU) schopna odpojit se od dodávek z Ruska a přežít. Je velmi důležité, aby EU byla realistická, aby se snažila hledat řešení, protože se blíží zima a my musíme mít od září jasný plán, čím ruský plyn nahradit.“

Europoslanec dále ocenil stranické kolegy z KDU-ČSL, kteří se o energetickou přípravu na zimu zasazují. „Chci poděkovat lidoveckým ministrům, kteří se zasazovali o to, abychom v současné době měli naplněnost zásobníků plynu přes 80 %. A byli to lidovečtí ministři, kteří řekli, že chtějí jasnou odpověď, jakým způsobem bude vláda reagovat na současnou krizi. A jestli v případě nouze ČEZ nebude muset zapojit znovu některé uhelné elektrárny, abychom neohrozili energetickou bezpečnost České republiky,“ vyzdvihl Zdechovský.


Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

KDU-ČSL
KDU-ČSLhttps://www.kdu.cz
KDU-ČSL (do roku 2019 oficiálně Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová), též lidovci, je česká křesťansko-demokratická politická strana.