DomůZprávy a názoryTiskové zprávyVyjádření Republikového předsednictva Pirátů ke kauze Lukáše Koláříka po jednání z 30....

Vyjádření Republikového předsednictva Pirátů ke kauze Lukáše Koláříka po jednání z 30. 7. 2023

-

Za vedení Pirátů bereme od počátku incident Lukáše Koláříka velmi vážně a adekvátně tomu činíme navazující kroky, což jsme komunikovali také v dřívějších vyjádřeních. Podezření vznesená proti Lukáši Koláříkovi vnímáme  – a to zejména v kontextu nových informací v médiích – jako neslučitelná s dalším působením v České pirátské straně.

Za netransparentní a problematický považujeme rovněž fakt, že k informování vedení strany o incidentu došlo ze strany Lukáše Koláříka s výrazným zpožděním a v neúplné formě, což zpomalilo celý proces vyvození adekvátní odpovědnosti.

Vzhledem ke všem zmíněným skutečnostem Republikové předsednictvo na opětovném jednání k této věci v neděli 30. 7. 2023 vyzvalo Lukáše Koláříka k ukončení i veškerých zbývajících funkcí souvisejících s Pirátskou stranou včetně vládního týmu, které ještě zastával po složení politických pozic a pozastavení členství. Lukáš Kolářík s okamžitou platností ve zbývajících funkcích skončil. Toto je za Republikové předsednictvo jediný možný postup.

Další aspekty dané záležitosti řeší orgány činné v trestním řízení, tudíž nám nepřísluší se k nim vyjadřovat.

Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

Piráti
Pirátihttps://www.pirati.cz
Česká pirátská strana (registrovaná zkratka Piráti) je česká liberálně progresivní politická strana založená v roce 2009.