DomůZprávy a názoryTiskové zprávyZásadním tématem programového týmu ODS pro zdravotnictví na dílčí konferenci byl nedostatek...

Zásadním tématem programového týmu ODS pro zdravotnictví na dílčí konferenci byl nedostatek lékařů v regionech

-

V hlavním sídle Občanské demokratické strany v Truhlářské ulici v Praze se uskutečnila Konference programového týmu pro zdravotnictví. Členové expertní skupiny, složené ze členů a garantů dotčených oblastí, se už několik měsíců setkávají a debatují o tématech spojených se zdravotnictvím. Vyvrcholením dílčích konferencí se v sobotu 13. května stane Ideová konference ODS v pražském Cubexu, otevřená pro celou členskou základnu i zástupce novinářské obce.

„Zdravotnický systém se potýká se stejným problémem jako systém důchodový. Populace stárne a zvyšuje se poptávka a potřeba zdravotní péče. Je třeba redefinovat nárok pojištěnce na zdravotní služby kryté veřejným zdravotním pojištěním. K udržení dostupnosti a kvality péče je třeba zajistit dlouhodobě udržitelné financování a zároveň zvýšit efektivitu systému. K tomu povede elektronizace zdravotnictví, zjednodušení postgraduálního vzdělávání a další změny v organizaci poskytované péče,“ uvedl senátor za ODS a garant programového týmu pro zdravotnictví Roman Kraus.

„Česká společnost stárne, a to s sebou automaticky přináší zásadní témata současného zdravotnictví. Musíme řešit nedostatek lékařů v některých regionech, navýšení kapacit na lékařských fakultách, ale i systém následné péče nebo podporu prevence, která v důsledku znamená velké úspory pro celý zdravotnický systém,“ říká poslankyně a předsedkyně sněmovního výboru pro zdravotnictví Zdenka Němečková Crkvenjaš.

„Prioritou v oblasti lékové politiky je především strategická otázka bezpečnosti dodávek léků, podpora domácího a evropského farmaceutického průmyslu a přijetí legislativních opatření na bezproblémovou dostupnost všech druhů léčiv. Dalším velkým tématem je zajištění udržitelného financování moderních inovativních léčivých přípravků a v neposlední řadě také zajištění regionální dostupnosti lékárenské péče,“ doplnil poslanec a místopředseda sněmovního výboru pro zdravotnictví Petr Fifka.

Občanští demokraté v loňském roce zahájili činnost programových týmů, které do své činnosti zapojují členy vlády, parlamentu, europarlamentu, krajských a místních samospráv, experty a členy ODS. Cílem platformy je vytvářet expertní zázemí uvnitř ODS a komunikovat důležitou agendu nejen uvnitř strany, ale i s veřejností.

Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

ODS
ODShttps://www.ods.cz
Občanská demokratická strana (ODS) je česká liberálně konzervativní pravicová strana založená v roce 1991.