More
  DomůZprávy a názoryTiskové zprávyZbyněk Stanjura: Debata v Poslanecké sněmovně jasně ukázala, že veřejné finance konsolidovat...

  Zbyněk Stanjura: Debata v Poslanecké sněmovně jasně ukázala, že veřejné finance konsolidovat nutně potřebujeme

  -

  Sněmovnou prošel proces prvního čtení konsolidačního balíčku. V příštích dvou letech budeme v rychlém tempu snižování schodku veřejných financí pokračovat. Napravíme to, co napáchaly předchozí rozhazovačné vlády.

  „Debata v prvním čtení probíhala čistého času více než sedmadvacet hodin. Byla dlouhá, důkladná, místy byla obecná, někdy i detailní. Snažili jsme se intenzivně zodpovídat dotazy, které padaly ze strany opozice. Jsem potěšen, že vládní koalice novelu zákona podpořila a propustila ji do druhého čtení. Následovat bude projednání ve výborech. Na začátku září by mohlo proběhnout druhé čtení. Debata jasně ukázala nutnost konsolidace veřejných financí. Ve svých vystoupeních o tom mluvili mnozí poslanci z opozičních hnutí, a současně přiznali, že státní finance nejsou v dobrém stavu a v trendu snižování schodku státního rozpočtu musíme pokračovat,“ řekl ministr financí Zbyněk Stanjura.

  „Schodky výrazně snižujeme, přitom se dramaticky zvyšují platby za úroky ze starých dluhů. Minulý rok to bylo padesát miliard, a za dva roky to bude hrůzných sto miliard. Samotný fakt zhoršuje výchozí stav každoročního rozpočtu. Na provozu státu zároveň chceme příští rok ušetřit minimálně dvacet miliard Kč, na národních dotacích zhruba čtyřiapadesát miliard korun,“ dodal ministr financí Stanjura.

  Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

  ODS
  ODShttps://www.ods.cz
  Občanská demokratická strana (ODS) je česká liberálně konzervativní pravicová strana založená v roce 1991.

  Relevantní články

  Sledujte nás na sociálních sítích

  39,185FanoušciTo se mi líbí
  73SledujícíNásledovat
  333SledujícíNásledovat
  1,140OdběrateléOdebírat

  Poslední příspěvky