Čtvrtek, 29 září, 2022
More
  DomůZprávy a názoryTiskové zprávyAnna Hubáčková (za KDU-ČSL): Požár nevznikl zaviněním národního parku. Jde o klimatické...

  Anna Hubáčková (za KDU-ČSL): Požár nevznikl zaviněním národního parku. Jde o klimatické změny, které s sebou nesou extrémní jevy

  -

  Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková se v rozhovoru pro Forum24 vyjádřila k vyšetřování požáru v Českém Švýcarsku a k národním parků, ale také k vyšetřování kolem havárie na řece Bečvě. 


  Jak hodnotíte situaci ohledně požáru v Českém Švýcarsku? Co bude ve Hřensku a okolí nejvíc potřeba?„V první řadě chci říci, že požár nevznikl zaviněním národního parku. Jde prostě o klimatické změny, které s sebou nesou extrémní jevy. Jsou to povodně, přívalové deště, tornáda a v době extrémního sucha i požáry. Pravděpodobně svoji roli sehrál lidský faktor i počasí, hlavně vítr, který nečekaně požár šířil. Byl to extrémně velký oheň na rozhraní dvou států. Bylo použito nevídané množství prostředků včetně pomoci od Evropské unie,“ uvedla ministryně životního prostředí.

  A co pomoc národnímu parku?„Rozlišujme přírodu samu a majetky. Příroda vždy prožívala požáry a umí si s jejich následky poradit. Kdyby člověk uměle zasáhl, nebylo by to dobře. Jinou otázkou je, jak spolupracovat s obcemi na obnově majetku. V první fázi jsme našli rezervy v dotačních programech, budeme se věnovat komunikacím, osvětlení, čistírnám odpadních vod a dalším důležitým věcem,“ řekla ministryně. 

  Jak to vypadá s vyšetřováním havárie na řece Bečvě?„Ohledně havárie na Bečvě došlo k tomu, že dnes neexistují prvotní vzorky z místa. Účelovost? Nedbalost? To už se prokázat nepodaří,“ doplnila Hubáčková.


  Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

  KDU-ČSL
  KDU-ČSLhttps://www.kdu.cz
  KDU-ČSL (do roku 2019 oficiálně Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová), též lidovci, je česká křesťansko-demokratická politická strana.

  Relevantní články

  Sledujte nás na sociálních sítích

  39,735FanoušciTo se mi líbí
  73SledujícíNásledovat
  232SledujícíNásledovat
  1,120OdběrateléOdebírat

  Poslední příspěvky