Pátek, 9 prosince, 2022
More
  DomůZprávy a názoryTiskové zprávyDavid Šimek (za KDU-ČSL): Mládežnickým organizacím přispějeme na zvýšené náklady za energie....

  David Šimek (za KDU-ČSL): Mládežnickým organizacím přispějeme na zvýšené náklady za energie. Do rozpočtu ministerstva školství přidáme 60 milionů korun

  -

  Skupina čtyř koaličních poslanců vedených lidovcem Davidem Šimkem podala pozměňovací návrh k novele státního rozpočtu, který přináší do rozpočtu ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) 60 milionů korun. Peníze pokryjí zvýšené náklady za energie mládežnickým organizacím. 


  Podpora se bude týkat spolků, které se věnují naplnění volného času dětí a mladých lidí, včetně sportovních nebo pohybových aktivit. „Původní návrh změny státního rozpočtu úplně opomíjel fakt, že těmto organizacím rovněž dramaticky rostou náklady na energie. To považuji za nespravedlivé a těžko obhajitelné. Proto jsem inicioval přerozdělení 60 milionů korun, které budou moci nyní reálně pomoci,“ vysvětluje poslanec David Šimek s tím, že největší česká organizaci Česká rada dětí a mládeže, která zastřešuje tyto subjekty, reprezentuje přibližně 250 tisíc individuálních členů. 

  Peníze se podle pozměňovacího návrhu mají do rozpočtu přesunout z části půlmiliardového navýšení rozpočtu Národní sportovní agentury (NSA), z jejíchž dotačních výzev mládežnické organizace podporu na rostoucí náklady za energie čerpat nemohou.


  Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

  KDU-ČSL
  KDU-ČSLhttps://www.kdu.cz
  KDU-ČSL (do roku 2019 oficiálně Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová), též lidovci, je česká křesťansko-demokratická politická strana.

  Relevantní články

  Sledujte nás na sociálních sítích

  39,610FanoušciTo se mi líbí
  73SledujícíNásledovat
  249SledujícíNásledovat
  1,130OdběrateléOdebírat

  Poslední příspěvky