DomůZprávy a názoryTiskové zprávyJosef Bazala (KDU-ČSL): Schválením zákona o videonahrávkách chráníme děti před nevhodným audiovizuálním...

Josef Bazala (KDU-ČSL): Schválením zákona o videonahrávkách chráníme děti před nevhodným audiovizuálním obsahem

-

Senát dnes projednal a přijal zákon o službách platforem pro sdílení videonahrávek. Ten je zaměřen především na ochranu dětí před nevhodným obsahem, přináší ovšem také některé nové povinnosti pro provozovatele televizí. 


Zákon převádí do české legislativy předpisy EU. Podle Bazaly je velmi potřebný, nastavuje totiž pravidla, která mají příjemce sdílených nahrávek chránit před nevhodným obsahem, obzvlášť před násilným a nenávistným. „V prvé řadě jde o děti a jejich ochranu před nevhodným obsahem a projevy násilí a nenávisti,“ říká Bazala, který je v Senátu členem Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí.

Tato novela ovšem podle senátora zavádí také další povinnosti malým regionálním televizím jako např. navýšení podílu pořadů opatřovaných titulky pro osoby se sluchovým postižením na dvojnásobek. „Tím jim vznikne vyšší finanční, administrativní a personální zátěž. Chci ale ubezpečit regionální televize, které jsou na lokální úrovni důležitým zdrojem informací, že na ně nezapomínáme,“ uvedl senátor. 

„Pokud by regionálním televizím skutečně měly narůst náklady v důsledku aplikace této zákonné normy, tak chci společně s vládou jednat o tom, aby jim byly tyto zmíněné náklady kompenzovány v dostatečné míře,“ dodává senátor. To by se podle jeho slov mohlo uskutečnit například v podobě dotačního programu Ministerstva kultury.


Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

KDU-ČSL
KDU-ČSLhttps://www.kdu.cz
KDU-ČSL (do roku 2019 oficiálně Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová), též lidovci, je česká křesťansko-demokratická politická strana.