Čtvrtek, 29 září, 2022
More
  DomůZprávy a názoryTiskové zprávyMarian Jurečka vyzval lídry členských stran Evropské lidové strany a Evropské komise...

  Marian Jurečka vyzval lídry členských stran Evropské lidové strany a Evropské komise k přijmutí okamžitého řešení vysokých cen energií

  -

  Předseda lidovců Marian Jurečka v dopise apeluje na předsedy Evropské lidové strany (ELS) a Evropskou komisi k přijmutí opatření na evropské úrovni, která s okamžitou platností zabrání růstu cen energií. Společné řešení je podle Jurečky nutné nalézt před nadcházející topnou sezónou.


  Předseda KDU-ČSL a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka upozornil představitele evropských křesťansko-demokratických stran, kteří jsou vrcholnými představiteli v mnoha státech Evropské unie, na to, že nadcházející měsíce budou pro Evropskou unii další zkouškou. „Pokud nyní nepřijmeme naléhavá a účinná opatření, Evropa se dostane do bezprecedentní krize, která bude mít pro naše občany zničující důsledky,“ uvedl Marian Jurečka s tím, že je třeba víc než kdy dříve ukázat jednotu Evropské unie.

  Evropská komise sice přijímá opatření k odvrácení krize, nejsou ale dostatečná. Dostatek dostupných energií je přitom nutný k zachování sociálního smíru na celoevropské úrovni. „Nyní musíme směřovat k zastropování cen energií na evropské úrovni,“ dodal lidovecký předseda a vybídl ke společnému postoji v rámci celé Evropské lidové strany. Zároveň ujistil Evropskou komisi i skupinu ELS, že KDU-ČSL poskytne maximální podporu takovým opatřením, která budou řešit přetrvávající energetickou krizi v Evropě.


  Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

  KDU-ČSL
  KDU-ČSLhttps://www.kdu.cz
  KDU-ČSL (do roku 2019 oficiálně Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová), též lidovci, je česká křesťansko-demokratická politická strana.

  Relevantní články

  Sledujte nás na sociálních sítích

  39,735FanoušciTo se mi líbí
  73SledujícíNásledovat
  232SledujícíNásledovat
  1,120OdběrateléOdebírat

  Poslední příspěvky