DomůZprávy a názoryTiskové zprávyŠárka Jelínková (KDU-ČSL): Ženy potřebují sladit péči o rodinu a pracovní život

Šárka Jelínková (KDU-ČSL): Ženy potřebují sladit péči o rodinu a pracovní život

-

Vláda aktuálně diskutuje nad parametry evropské směrnice Work-life Balance, která může do praxe uvést dva měsíce volna navíc pro rodiče dětí do osmi let. Hlavním cílem směrnice je větší zapojení otců do výchovy dětí. Jak sladit rodinný a pracovní život? A bude v zákoníku práce zakotven home-office? Hostem Snídaně s Novou byla lidovecká senátorka Šárka Jelínková. 


„Naším rodinám dlužíme péči. Partneři by se měli navzájem podporovat a hlavně doplňovat. Finální paramtery ještě diskutuje vládní koalice. Do diskuze je navíc potřeba zapojit také zaměstnavatele, protože právě oni budou volno poskytovat. Proto je právě debata s nimi zásadní,“ uvedla senátorka Jelínková. 

Dodala také, že váda nechce jít cestou represí a svým občanlm chce důvěřovat. „Přesně jako je tomu nyní u vyplácení pětitisícového příspěvku na dítě. Vláda ukazuje, že svým občanům důvěřuje. Hlavně si myslím, že o aplikaci celé směrnice můžeme přemýšlet i jinak, než jako o dovolené. Je to čas, který máme věnovat své rodině a dětem. Potřebujeme ho pro výchovu příštích generací,“ dodala Jelínková. 


Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

KDU-ČSL
KDU-ČSLhttps://www.kdu.cz
KDU-ČSL (do roku 2019 oficiálně Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová), též lidovci, je česká křesťansko-demokratická politická strana.